parallax background

DermaLux

Profesjonalne medyczne urządzenie do fototerapii wyposażone w opatentowaną technologię LED z klinicznie potwierdzonymi długościami fal światła: niebieskiego 415 nm, czerwonego 633 nm, NIR 830 nm. Flex MD umożliwia również emisję pojedynczej długości fali lub kilku długości równocześnie. System posiada Certyfikat Medyczny na trądzik, gojenie ran, łuszczycę i ból (układ mięśniowo-szkieletowy). Również do różnych wskazań kosmetycznych jak odmładzanie i zaczerwienienia.

Pokochaj fototerapie LED

Fototerapia Dermalux to nieinwazyjny zabieg wykorzystujący klinicznie przetestowane długości światła stymulujące naturalne procesy regeneracji i odmładzania skóry przyśpieszające okres rekonwalescencji. Już po pierwszym zabiegu z wykorzystaniem Dermalux skóra odzyskuje blask i witalność. Terapii medycznym światłem LED możemy poddać skórę bezpośrednio po zabiegach estetycznych, a także chirurgicznych co pozwoli na szybszą rekonwalescencję i gojenie się skóry po zabiegach laserowych, urazach skóry jak i oparzeniach. Naświetlanie daje nam również możliwości monoterapii, pomocniczo w leczeniu stanów przednowotworowych, chorób trądzikowych, łuszczycy czy przebarwień.

Korzyści

Dermalux wykorzystuje kombinację trzech potwierdzonych klinicznie kolorów światła: niebieskiego, czerwonego oraz podczerwonego w celu pobudzania procesów produkcji kolagenu i nawadniania, a także redukcji zaczerwienienia, podrażnień i niszczenia bakterii trądzikowych. Działanie światła uruchamia proces regeneracji skóry, dzięki czemu korzyści utrzymują się nawet po zakończeniu terapii.

Zabieg

Zabieg przy użyciu systemu Dermalux jest zupełnie bezbolesny i odprężający. W jego trakcie skóra absorbuje energię świetlną, która pobudza procesy regeneracji komórek, a także łagodzi podrażnienia i przywraca skórze blask. Każdy zabieg trwa ok. 30 min, a dodatkowo światło LED sprawia, że pacjenci po zabiegu czują się zrelaksowani i odprężeni.

Zalecenia przed i pozabiegowe

Przed zabiegiem: nie należy stosować żadnych kremów, olejków ani makijażu na skórze, która będzie poddawana terapii. Należy również unikać opalania, alkoholu i leków wpływających na krzepliwość krwi przez co najmniej dwa dni przed zabiegiem.

Po zabiegu: skóra jest delikatnie zaróżowiona i rozgrzana lub też wyciszona (jest to zależne od zastosowania koloru światła). Zaróżowienie i rozgrzanie skóry utrzymuje się do 60 minut. Nie ma żadnych skutków ubocznych ani okresu rekonwalescencji. Jednakże, należy pamiętać o ochronie skóry przed słońcem przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu i stosować kremy z wysokim filtrem UV. Zaleca się również unikanie sauny, basenu i solarium przez kilka dni po zabiegu.

Aby uzyskać najlepsze efekty, zaleca się wykonanie serii 4-8 zabiegów Dermalux w odstępach 1-2 tygodni. Zabieg można łączyć z innymi zabiegami kosmetycznymi, takimi jak mezoterapia, peelingi czy oczyszczanie, aby wzmocnić ich działanie i przyspieszyć gojenie skóry.

Zaufaj specjalistom ...